Baptismal veil white - pink border with print
The chest drape white with pink border and personalised print has dimensions of approx. 240×240 mm and its printable area is approx. 220×220 mm. It can be machine washed at 40° C.
Quantity discount
from 10 pcs
discount 5,00 %
113,74 Kč/pcs
you save 6,05 Kč
from 50 pcs
discount 10,00 %
107,69 Kč/pcs
you save 12,10 Kč
from 100 pcs
discount 15,00 %
101,64 Kč/pcs
you save 18,15 Kč
from 500 pcs
discount 20,00 %
95,59 Kč/pcs
you save 24,20 Kč
119,79 Kč
Your price incl. VAT
99,00 Kč
Price ex VAT
On request
Product note
Product description
The White baptismal shawl with pink trim and custom print will be the perfect gift for your baby's christening. We will be happy to create a personalized baptism shroud print from your photos or graphic design.
Machine washable at 40° C.
For more than three variations of graphics, we charge an extra fee.
Delivery date: The delivery date depends on the speed of delivery of the graphic design (image, photo, logo), approval of the placement on the selected product, crediting of payment to our account, stock of goods and also the production workload. Please contact us for more details.
Parameters
| Product code | WGPL-P_V |
|---|---|
| Barva | bílá/růžová |
| Gramáž | 200 g/m² |
| Materiál | polyester |
| Potisknutelná plocha | 220x220 mm |
| Rozměry | 240x240 mm |
| Weight | 100 g |
| Warranty | 6 months |
| Manufacturer | Amaly.cz |