PATCHIRT - Cotton T-shirt vertical - grey - S printed
PATCHIRT is a unique cotton t-shirt with a rectangle of polyester sewn onto it. This combination allows the t-shirt to be printed with any motif using sublimation.
Velikost: S
Quantity discount
from 10 pcs
discount 5,00 %
366,63 Kč/pcs
you save 19,36 Kč
from 50 pcs
discount 10,00 %
347,27 Kč/pcs
you save 38,72 Kč
from 100 pcs
discount 15,00 %
327,91 Kč/pcs
you save 58,08 Kč
from 500 pcs
discount 20,00 %
308,55 Kč/pcs
you save 77,44 Kč
385,99 Kč
Your price incl. VAT
319,00 Kč
Price ex VAT
In stock 8 pcs
Product note
Product description
PATCHIRT is a unique cotton t-shirt with a rectangle of polyester sewn onto it. This combination allows the t-shirt to be printed with any motif of your choice using sublimation. The t-shirt makes a great gift that will delight everyone across generations. Be original and have a customized product created from your photos or graphic design. The T-shirt is machine washable at 40°C.
We charge an extra fee for more than three variations of graphics.
Delivery date: The delivery date depends on the speed of delivery of the graphic design (image, photo, logo), approval of the placement on the selected product, crediting of payment to our account, stock of goods and also the production workload. Please contact us for more details.
Parameters
| Product code | PAT-GRP-S_V |
|---|---|
| Barva | šedá/bílá |
| Gramáž | 160 g/m² |
| Materiál | bavlna + polyester |
| Potisknutelná plocha | 210 x 297 mm |
| Velikost | S |
| Weight | 400 g |
| Warranty | 6 months |
| Manufacturer | Amaly.cz |