Pillowcase Super Quality blue 40x40 cm with print
Product description
The blue Super Quality pillowcase with removable fabric is a great accessory not only in your home, but also in hotel, restaurant or spa complexes. It can also be used as a promotional item to present your company. With us you can create a cover exactly to your specifications, from your photos or supplied graphics.
You can also purchase an adequate filler for the cover on the website reklamnitechnologie.cz at a favourable price. Machine washable at 40° C.
For more than three variants of graphics we charge extra.
Delivery date: The delivery date depends on the speed of delivery of the graphic design (image, photo, logo), approval of the placement on the selected product, crediting of payment to our account, stock of goods and also the production workload. Please contact us for more details.
Parameters
| Product code | BZ6N_V |
|---|---|
| Barva | modrá/bílá |
| Gramáž | 200 g/m² |
| Materiál | satén |
| Rozměry | 400 x 400 mm |
| Weight | 200 g |
| Warranty | 6 months |
| Manufacturer | Amaly.cz |